Бебиња/Деца

 • Филтри
 • Подреди по
  ...
 • Бејби оригано капки за нос 98 ден

  Бејби оригано назал капките се идеални за локално, темелно чистење на носната шуплина при течење на нос, синузити и разни инфекции, сувост, алергии.

  Избери опции
 • Еднорог тврд сапун за раце и тело 119 ден

  Тврд сапун за раце и тело еднорог, без парабени
  Збогатен со ладно цедени билни масла, пантенол и витамин Е

  Избери опции
 • - 25%Лимитирано
  Еднорог гел за капење 149 ден

  – Благ комплекс без сапун и алкалии, нежно ја чисти кожата без да ја суши
  – Збогатена со масло од памук и протеини од млеко кои ја смируваат и заштитуваат чувствителната кожа од иритација

  Избери опции
 • Еднорог лосион за после капење 199 ден

  Лосионот за тело е наменет за секојдневна употреба, обезбедува интензивна хидратантна нега и ги задоволува специфичните потреби на особено чувствителната кожа. Неговата блага формулација: ги смирува иритациите и штити од негативните ефекти од надворешната средина.

  Избери опции
 • Еднорог пенлива топка за капење 199 ден

  Поради своите состојки, морската сол го забрзува метаболизмот и излачувањето на штетните состојки. Го стимулира излачувањето на вишокот вода од кожата и сврзното ткиво, со што се спречува таложење на вишок течност, па кожата станува посилна, помазна, поцврста, помека и поздрава.
  Минералите од солта се врзуваат за клетките на кожата, па таа станува посјајна и кадифена.

  Избери опции
 • Бејби оригано назал спреј 219 ден

  Probotalife-100% Бејби оригано назал спреј

  Идеален е за локално, темелно чистење на носната шуплина при течење на нос, синузити и разни инфекции, сувост, алергии.

  Избери опции
 • Лосион за тело со светки 249 ден

  Сјајниот лосион со светки во златна боја и дава на кожата инстант златен сјај и привлечен изглед. Совршен за ситно исончана кожа.

  • Кога се нанесува, овој сјајен лосион е лесен, пријатен, брзо се суши и не предизвикува затегнување на кожата
  • Оваа нежна, немасна формулација може да се примени и на лицето. Збогатен е со топол, неодолив мирис на ванила
  Избери опции
 • Еднорог спреј за тело 249 ден

  Спреј за тело збогатен со пантенол ја штити и храни кожата, оставајќи ја мека и нежна. Мирисот на слатката ванила се задржува на кожата долго време, правејќи го телото неодоливо мирисливо и привлечно.

  Избери опции
 • Спреј за тело 399 ден

  Спреј за тело со неодолив мирис кој ќе ја одржува вашата кожа свежа цел ден
  – Без парабени

  Избери опции
 • Лосион за тело Силвер 399 ден

  Нежно, лесно млеко за тело со сребрено-светкав сјај збогатено со хумектанти кои ја одржуваат влажноста на кожата и ја оставаат мека и со атрактивен, елегантен сјај.

  После туширање да се нанесе млекото за тело рамномерно на кожата.

  Избери опции
 • Термофорче против грчеви 450 ден

  Термофорчето против грчеви е уникатно и специјално дизајнирано за брзо загревање, наменето за новороденчиња кога имаат грчеви, како и при сите состојби кај кои е препорачлива топлина (болки во уво и др.).

  Со едноставно свиткување на паричката, течноста почнува да кристализира и се развива температура до околу 40 степени целзиусови. Така загреано се става на стомачето на бебето, но не директно, туку преку пелена или преку боди (облека). Потоа, се проврива и може повторно да се користи.

  Избери опции
 • Аспиратор (пумпица) за нос 650 ден

  Аспиратор за нос, одобрен за употреба од ФДА со 3 резервни филтри.

  Патентираниот аспиратор за нос Носе Фрида е иновиран во Шведска и е број 1 аспиратор за темелно вадење на секрет од нос за новороденчиња и деца кои не го издувуваат носот темелно.

  Благодарение на филтерот целосно и безбедно за родителот со помош на цевче го аспирира наазалниот секрет. За поголема ефикасност може да се користи и солен раствор, како и капки или спреј за нос со диво оригано.

  Додај во кошница
 • Еднорог несесер 990 ден

  Колекција која заслужува внимание со нејзиниот квалитет како и дизајн е колекцијата Always Be A Unicorn, која содржи гел за бањање-без сапуни и алкалии кој нежно ја чисти кожата, и ја штити од сушење и иритација; лосион за тело кој пружа интензивна хидратантна нега и е погоден за посебно осетлива кожа.

  За тинејџерите препорачлив е и пилингот за тело кој е хипоалерген, хидрирачки и богат со олигоелементи.

  Пакување: сетот содржи: купка за тело 200 мл, млеко за тело 200 мл, спреј за тело 100 мл, глицерински сапун 80 г, пилинг за тело 300 г и путер за усни 10 г, сето тоа спакувано во ексклузивен несесер.

  Додај во кошница
 • Килибарно ѓерданче за бебе 1,499 ден

  Baltic Baby-100% ќилибарно ѓерданче за ублажување на симптоми и болки и лесно никнување на запчиња кај бебиња и деца и подобар имунитет со сертификат за квалитет и потекло.

  Позитивното и благотворно дејство на ќилибарот (ценет минерал) е познат уште од многу одамна и се должи на присуството на сукцинатна киселина, докажана од страна на Нобеловецот и пионер на модерната бактериологија Роберт Кох, кој докажал дека не постои ризик од прекумерно влијание на човечкиот организам. Најквалитетен ќилибар е Балтичкиот ќилибар.

  Тие се традиционално Европско помагало за никнување на запчиња и се специјално рачно изработени со уникатни, сигурносни чворови и сигурносен навој за закопчување. Претставуваат идеален подарок и се наменети за над 3 месечна возраст.

  Избери опции
Затвори Кошничка
Затвори Желби
Неодамна прегледани Затвори
Затвори

Затвори
Навигација
Категории