Нега за лице

 • Филтри
 • Подреди по
  ...
 • Маска за лице за сува и оштетена кожа 149 ден

  Маската за лице на база на глина наменета за чувствителна и сува кожа содржи состојки кои нежно ја чистат кожата на лицето, правејќи ја мека и сатен-мазна. Благодарение на омекнувачките својства на скваланот и благотворното дејство на алантоинот и пантенолот, грубоста на кожата се намалува и омекнува, додека хијалуронската киселина, екстрактот од алое и глицеринот ја штитат кожата од сушење.
  • ја прави кожата свежа и сјајна
  • нежно ја чисти и ја храни кожата
  • го намалува чувството на затегнатост и замор

  Избери опции
 • Маска за лице за нормална и комбинирана кожа 149 ден

  Маската за лице на база на глина ја освежува и ревитализира кожата на лицето, давајќи и сјаен изглед. Содржи состојки кои ја негуваат кожата и ја штитат од сушење. Глината ефикасно ги чисти затворените пори, ги деблокира и стеснува, го апсорбира вишокот на себум, давајќи ѝ на кожата мазен, мат изглед.
  • ја храни и освежува
  • длабински ја чисти и ја враќа природната рамнотежа на кожата
  • ја прави кожата помека и ја подобрува нејзината текстура

  Избери опции
 • Маска за лице anti-age со хијалурон 149 ден

  Маската за лице на база на глина, збогатена со хијалуронска киселина и екстракт од алое, кои придонесуваат за хидратација на кожата, ќе ја направи кожата на лицето еластична, обезбедувајќи ѝ младешки изглед. Маската има кремаста текстура, лесно се нанесува, ги чисти порите, ги отстранува нечистотиите и вишокот на себум, правејќи ја кожата прочистена и мат, без да се исуши.

  • Ги прави брчките помалку забележливи
  • Го подобрува изгледот на контурите на кожата
  • Ја прави кожата мека на допир
  Избери опции
 • Сапун за лице за мрсна и кожа склона на акни 149 ден

  Сапунот ПРОТИВ АКНИ е исклучително ефикасно средство за одржување на хигиената и чистење на исклучително мрсна кожа склона кон акни. Збогатен е со ароматични масла од лаванда, жалфија и чајно дрво кои помагаат во длабинско чистење на затворените пори, отстранување на вишокот на себум и намалување на појавата на митесери. Основата на растителни масла во која доминираат шеа путер, кокос, бадем и рицинус, збогатена со козјо млеко, ја прави кожата да изгледа хидрирана, мека, мазна и природно сјајна.

  Избери опции
 • Маска за лице за проблематична кожа 169 ден

  Маската за лице на база на глина за мрсна кожа склона кон акни и мозолчиња содржи состојки кои обезбедуваат посебна нега на кожата на лицето, додека глината темелно ја чисти кожата, ги апсорбира нечистотиите и вишокот себум од внатрешноста на порите, ги деблокира и стеснува, давајќи кожата мазна, мат изглед. • интензивно ја прочистува кожата и ги отстранува нечистотиите
  • ја намалува видливоста на порите
  • видливо го намалува мрсниот сјај на кожата
  • ја прави кожата помека, ја подобрува текстурата на кожата и ја намалува појавата на несовршености

  Избери опции
 • Пена за чистење на лице 269 ден

  Пената против акни е наменета за чистење лице со ефект на ладење и ефикасно го отстранува вишокот на себум и нечистотии, па кожата изгледа свежо, чисто, мат, без мрсен сјај. Благодарение на омекнувачките својства на маслото од бабасу и благотворното дејство на бисабололот, кожата е заштитена од сушење. Комбинацијата од екстракт од крајбрежна кора од бор кој ја штити кожата од слободни радикали, цинк кој придонесува за намалување на прекумерната маснотија на кожата и млечна киселина која нежно ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата ја прават пената ефикасна во спречување на појавата на несовршености. *Потврдено од корисниците

  Избери опции
 • Тоник за проблематична кожа склона на акни 289 ден

  ЗА МРСНА КОЖА И КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ ANTI-SPOTS тоник за чистење на лице е наменет за чистење на кожата која е претерано мрсна и склона кон акни. Тонерот содржи избрани состојки кои помагаат во заштитата од несовршености: екстрактот од крајбрежна кора од бор ја штити кожата од слободните радикали, екстрактот од цинк и дабова кора придонесуваат за намалување на прекумерната маснотија на кожата, додека есенцијалното масло од чајно дрво го намалува создавањето на митесери и флеки. Алантоинот делува благотворно на кожата, а благодарение на омекнувачките својства на маслото од памучно семе и екстрактот од алое, кожата е заштитена од сушење. ЕФЕКТ: Го отстранува вишокот на себум и темелно ја чисти мрсната кожа, порите се чистат и се помали, ја штити кожата од надворешни влијанија, ја освежува кожата.

  Избери опции
 • Тоник за чистење на сите типови кожа 289 ден

  Тоникот Hedera Vita нежно ја чисти кожата, исфрлајќи ги нечистотиите и вишокот на себум од порите. Поради својот специфичен состав, збогатен со масло од јојоба и сончоглед и екстракт од алое, кои ја штитат кожата од сушење, како и екстракт од цвет од камилица, делуваат смирувачки на кожата.
  Овој благ тоник е наменет за сите типови кожа, особено за кожа склона на акни.
  ЕФЕКТ:
  • Нежно ја чисти и храни кожата
  • Порите се чистат и се помали
  • Ја освежува кожата
  • Се нанесува пред нанесување креми

  Избери опции
 • Ракавица за отстранување на шминка 300 ден

  Изработена е од памучен материјал, за чие производство не се користат хемикалии. Синтетичките производи можат да предизвикат алергии, па затоа памукот е најдобар избор. Се користи за отстранување на шминка и нечистотии од лицето, прави нежен пилинг и и’ овозможува на кожата подобра циркулација.

  Додај во кошница
 • Серум зa околу очи со витамин Ц 339 ден

  ANTI-OX серумот е концентриран серум со лесна текстура формулиран за борба против првите знаци на стареење под и околу очите. Овој луксузен серум со високи перформанси е збогатен со витамин Ц, хијалуронска киселина и Argireline® пептид кои заедно ги таргетираат фините линии, брчките и оштетувањето од УВ зраците, оставајќи ја нежната кожа под очите освежена, затегната и подмладена.

  Избери опции
 • Крема за лице за мрсна кожа и склоно на акни 449 ден

  Целосно нежната формулација на кремот против акни Hedera Vita има лесна текстура, ја обезбедува потребната нега на кожата правејќи ја да изгледа рамномерно тонирано. Содржи полисахариди од квасец, алантоин и екстракт од камилица кои имаат благотворно дејство на кожата, додека витаминот Ф и маслото од чајно дрво помагаат во заштитата од создавање на митесери и флеки. Цинкот го намалува количеството на себум и прекумерната маснотија на кожата, а полисахаридот од семето од тамаринд, исто така познат како растителен еквивалент на хијалуронска киселина, екстракт од алое и екстракт од зелена мандарина прават кожата да изгледа хидрирана, кадифена и освежена. НАМЕНЕТ ЗА МРСНА КОЖА И КОЖА СО АКНИ.

  Избери опции
 • Серум за мрсна и кожа склона на акни 495 ден

  ЗА МРСНА КОЖА И КОЖА СО АКНИ
  Концентрираниот серум се базира на мноштво скапоцени состојки, со чие заедничко дејство се постигнува потребната нега и заштита на кожата, особено на кожа склона кон акни. Серумот содржи екстракт од кора од крајбрежен бор, познат антиоксиданс, кој ја штити кожата од надворешни влијанија.
  Цинкот и екстрактот од дабова кора ја намалуваат количината на себум и прекумерната маснотија на кожата. Полисахаридите на квасецот и алантоинот имаат благотворно дејство на кожата, додека витаминот Ф и маслото од чајно дрво помагаат во заштитата од формирање на митесери и флеки. Полисахаридот од семе од тамаринд, познат како растителен еквивалент на хијалуронска киселина, екстрактот од алое и екстрактот од зелена мандарина ја прават кожата кадифена, хидрирана и освежена.

  Избери опции
 • Серум за лице со витамин Ц и серум за околу очи 589 ден

  Специјално формулиран серум за лице со одбрани, високо концентрирани состојки интензивно ја негува кожата и ги ублажува знаците на стареење. Маслото од семки од малина и стабилната форма на витамин Ц се познати по нивното исклучително антиоксидативно дејство и ефикасно ја штитат кожата од негативните ефекти на надворешната средина. Екстрактите од грејпфрут и алое вера со хијалуронска киселина помагаат во одржување на влажноста на кожата. Серумот и дава на кожата на лицето младешки сјај, мекост и свежина, додека појавата на пигментацијата, фините линии и длабочината на брчките се намалуваат.

  Избери опции
 • Провитамин Е-Vit масло со ГРАТИС крема за раце 699 ден

  Богат маслен серум, комбинација на природни масла со различна текстура и витамини наменет за интензивна нега на зрела и сува кожа. Скваленот и маслото од јојоба се меѓу емолиентите со високи перформанси неопходни за зачувување на мазноста и еластичноста на кожата. Маслото од семки од грозје богато со масни киселини и мултиактивен комплекс на фитостерол се идеални за нега на зрела кожа (старечка кожа). Покрај витамините, коензимот Q-10 како антиоксиданс е важен во борбата против стрес факторите и зачувување на младоста на кожата.

  Избери опции
Затвори Кошничка
Затвори Желби
Неодамна прегледани Затвори
Затвори

Затвори
Навигација
Категории