Нега за коса

 • Филтри
 • Подреди по
  ...
 • - 31%Лимитирано
  Маска за коса со активен јаглен и хијалурон 199 ден

  Благодарение на исклучително корисни состојки: активен јаглен и хијалуронска киселина, континуираната употреба на маската ќе и’ ја обезбеди на косата потребната нега и закрепнување од сите штетни ефекти, па така косата ќе изгледа со поголем волумен, посјајно и поеластично. Активниот јаглен, познат како најстариот детоксификатор и чистење на тешки метали, помага да се извлечат нечистотиите кои се наоѓаат на скалпот. Хијалуронот обезбедува заштита од сушење, ја зајакнува косата и ја крева од коренот.

  Избери опции
 • - 38%Лимитирано
  Шампон за мрсна коса 249 ден

  Благ шампон за мрсна коса нежно и ефикасно ја чисти косата и скалпот од нечистотии и вишок на себум. Содржи природни состојки – екстракт од зелен чај и есенцијални масла од смрека, жалфија и чајно дрво, кои имаат антиоксидативно и освежувачко дејство на косата и скалпот. Збогатен со специјален комплекс кој содржи хијалуронска киселина за коса, благодарение на кој косата станува бујна, мазна и сјајна, а скалпот е негуван и заштитен од комбинираните ефекти. Шампонот може да се користи за секојдневно миење на косата.

  Избери опции
 • - 29%Лимитирано
  Шампон со активен јаглен и хијалурон 349 ден

  Избраните иновативни состојки на шампонот Hedera Vita за длабинско чистење целосно се раствораат за време на нанесувањето и делуваат директно на причинителот на првутот, обезмастувајќи го површинскиот слој на главата и го отстрануваат вишокот на себум. Активниот јаглен ги отстранува нечистотиите од скалпот и и’ дава на косата свиленкаст сјај и мекост, без видливи снегулки од првут. Хијалуронската киселина ги штити косата и скалпот од сушење, ја зајакнува косата и ја прави да изгледа пообемна. Шампонот длабински ги чисти и смирува темето и кожата на главата, враќајќи и’ ја природната рамнотежа.
  *Прилагоден за секојдневна употреба.

  Избери опции
Затвори Кошничка
Затвори Желби
Неодамна прегледани Затвори
Затвори

Затвори
Навигација
Категории