Медицински гелови и креми

 • Филтри
 • Подреди по
  ...
 • На акцијаЛимитирано
  Сапун за лице за мрсна и кожа склона на акни 99 ден

  Сапунот ПРОТИВ АКНИ е исклучително ефикасно средство за одржување на хигиената и чистење на исклучително мрсна кожа склона кон акни. Збогатен е со ароматични масла од лаванда, жалфија и чајно дрво кои помагаат во длабинско чистење на затворените пори, отстранување на вишокот на себум и намалување на појавата на митесери. Основата на растителни масла во која доминираат шеа путер, кокос, бадем и рицинус, збогатена со козјо млеко, ја прави кожата да изгледа хидрирана, мека, мазна и природно сјајна.

  Избери опции
 • На акцијаЛимитирано
  Тоник за проблематична кожа склона на акни 189 ден

  ЗА МРСНА КОЖА И КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ ANTI-SPOTS тоник за чистење на лице е наменет за чистење на кожата која е претерано мрсна и склона кон акни. Тонерот содржи избрани состојки кои помагаат во заштитата од несовршености: екстрактот од крајбрежна кора од бор ја штити кожата од слободните радикали, екстрактот од цинк и дабова кора придонесуваат за намалување на прекумерната маснотија на кожата, додека есенцијалното масло од чајно дрво го намалува создавањето на митесери и флеки. Алантоинот делува благотворно на кожата, а благодарение на омекнувачките својства на маслото од памучно семе и екстрактот од алое, кожата е заштитена од сушење. ЕФЕКТ: Го отстранува вишокот на себум и темелно ја чисти мрсната кожа, порите се чистат и се помали, ја штити кожата од надворешни влијанија, ја освежува кожата.

  Избери опции
 • На акцијаЛимитирано
  Тоник за чистење на сите типови кожа 189 ден

  Тоникот Hedera Vita нежно ја чисти кожата, исфрлајќи ги нечистотиите и вишокот на себум од порите. Поради својот специфичен состав, збогатен со масло од јојоба и сончоглед и екстракт од алое, кои ја штитат кожата од сушење, како и екстракт од цвет од камилица, делуваат смирувачки на кожата.
  Овој благ тоник е наменет за сите типови кожа, особено за кожа склона на акни.
  ЕФЕКТ:
  • Нежно ја чисти и храни кожата
  • Порите се чистат и се помали
  • Ја освежува кожата
  • Се нанесува пред нанесување креми

  Избери опции
 • На акцијаЛимитирано
  Пена за чистење на лице 199 ден

  Пената против акни е наменета за чистење лице со ефект на ладење и ефикасно го отстранува вишокот на себум и нечистотии, па кожата изгледа свежо, чисто, мат, без мрсен сјај. Благодарение на омекнувачките својства на маслото од бабасу и благотворното дејство на бисабололот, кожата е заштитена од сушење. Комбинацијата од екстракт од крајбрежна кора од бор кој ја штити кожата од слободни радикали, цинк кој придонесува за намалување на прекумерната маснотија на кожата и млечна киселина која нежно ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата ја прават пената ефикасна во спречување на појавата на несовршености. *Потврдено од корисниците

  Избери опции
 • На акцијаЛимитирано
  Шампон за мрсна коса 249 ден

  Благ шампон за мрсна коса нежно и ефикасно ја чисти косата и скалпот од нечистотии и вишок на себум. Содржи природни состојки – екстракт од зелен чај и есенцијални масла од смрека, жалфија и чајно дрво, кои имаат антиоксидативно и освежувачко дејство на косата и скалпот. Збогатен со специјален комплекс кој содржи хијалуронска киселина за коса, благодарение на кој косата станува бујна, мазна и сјајна, а скалпот е негуван и заштитен од комбинираните ефекти. Шампонот може да се користи за секојдневно миење на косата.

  Избери опции
 • На акцијаЛимитирано
  Крема за лице за мрсна кожа и склоно на акни 349 ден

  Целосно нежната формулација на кремот против акни Hedera Vita има лесна текстура, ја обезбедува потребната нега на кожата правејќи ја да изгледа рамномерно тонирано. Содржи полисахариди од квасец, алантоин и екстракт од камилица кои имаат благотворно дејство на кожата, додека витаминот Ф и маслото од чајно дрво помагаат во заштитата од создавање на митесери и флеки. Цинкот го намалува количеството на себум и прекумерната маснотија на кожата, а полисахаридот од семето од тамаринд, исто така познат како растителен еквивалент на хијалуронска киселина, екстракт од алое и екстракт од зелена мандарина прават кожата да изгледа хидрирана, кадифена и освежена. НАМЕНЕТ ЗА МРСНА КОЖА И КОЖА СО АКНИ.

  Избери опции
 • На акцијаЛимитирано
  Серум за мрсна и кожа склона на акни 390 ден

  ЗА МРСНА КОЖА И КОЖА СО АКНИ
  Концентрираниот серум се базира на мноштво скапоцени состојки, со чие заедничко дејство се постигнува потребната нега и заштита на кожата, особено на кожа склона кон акни. Серумот содржи екстракт од кора од крајбрежен бор, познат антиоксиданс, кој ја штити кожата од надворешни влијанија.
  Цинкот и екстрактот од дабова кора ја намалуваат количината на себум и прекумерната маснотија на кожата. Полисахаридите на квасецот и алантоинот имаат благотворно дејство на кожата, додека витаминот Ф и маслото од чајно дрво помагаат во заштитата од формирање на митесери и флеки. Полисахаридот од семе од тамаринд, познат како растителен еквивалент на хијалуронска киселина, екстрактот од алое и екстрактот од зелена мандарина ја прават кожата кадифена, хидрирана и освежена.

  Избери опции
 • Vitalis Sports Cream 990 ден

  Sports cream е растителен антиревматик, ефикасен при реума, артритис, спортски повреди, болки во грбот, вкочанет врат, проблеми кај деловни луѓе кои подолго време поминуваат во канцеларија. Моментално ја ублажува болката!

  Уникатната комбинација од еукалиптус, нане, рузмарин и алое вера ќе ја вратат младоста на Вашите зглобови!

  Sports cream не само што ја ублажува болката туку ја и јакне ‘рскавицата и ја подобрува циркулацијата во самиот зглоб. Ги отстранува ревматските и спортските болки.

  Избери опции
 • Vitalis Venogel 990 ден

  Веногел е билен препарат во облик на гел. Содржи комбинација од природни состојки кои моментално ја отстрануваат болката, грчевите во нозете, го неутализираат чувството на тешки нозе и ја витализираат кожата.

  Уникатната Виталисова формула ги неутрализира проширените вени и испуканите капилари брзо, лесно и потполно природно!!!

  Веногел ја подобрува циркулацијата, ги зајакнува и тонизира ѕидовите на крвните садови, ги штити крвните садови од воспаление и ја негува кожата. Природен препарат на потполно билна основа против проширени вени и капилари. Моментално го елиминира чувството на уморни и отечени нозе!

  Билните супстанции ја витализираат кожата и ги намалуваат грчевите и пукањето на капиларите. Не остава траги на облеката, бидејќи е во облик на гел.

  Помогнете им на своите нозе!
  Вашите нозе ќе бидат убави, лесни и негувани.

  Избери опции
Затвори Кошничка
Затвори Желби
Неодамна прегледани Затвори
Затвори

Затвори
Навигација
Категории