Крема за лице со витамин Ц SPF 15 & Серум зa околу очи со витамин Ц

299 ден

Брендови:  Anti-OX
Hedera Vita
1 × Крема за лице со витамин Ц SPF 15 - 30 мл.
499 ден
+
  ... посетители го прегледуваат производот во моментов

  Share

ANTI-OX луксузниот крем против стареење е формулиран со специјално избрани состојки за намалување на знаците на стареење. Збогатен со стабилна форма на витамин Ц, кој е познат по своето антиоксидантно дејство и ублажување на хиперпигментацијата, кремот ја штити кожата на лицето од негативните ефекти на надворешната средина. Благодарение на природната хијалуронска киселина која ја задржува влажноста на кожата, кремот ја прави кожата на лицето освежена и мазна, додека појавата на фини линии и длабочината на брчките се намалуваат. Кремот содржи масло од малина и УВ филтри кои на кожата и’ обезбедуваат дополнителна заштита од УВ зрачење и придонесуваат за убавина и изедначување на тенот.
ANTI-OX серумот е концентриран серум со лесна текстура формулиран за борба против првите знаци на стареење под и околу очите. Овој луксузен серум со високи перформанси е збогатен со витамин Ц, хијалуронска киселина и Argireline® пептид кои заедно ги таргетираат фините линии, брчките и оштетувањето од УВ зраците, оставајќи ја нежната кожа под очите освежена, затегната и подмладена.

Базирано на 0 оценки

0.00 Просечно
0%
0%
0%
0%
0%
Биди првиот што ќе остави оценка за “Крема за лице со витамин Ц SPF 15 & Серум зa околу очи со витамин Ц”

Оценки

Сеуште нема оценки.

SKU: 146 Категории: ,
Затвори Кошничка
Затвори Желби
Неодамна прегледани Затвори
Затвори

Затвори
Навигација
Категории