Серум за лице 15мл & Серум за околу очи 5МЛ (1+1)

295 ден

Брендови:  Anti-OX
Hedera Vita
+
  ... посетители го прегледуваат производот во моментов

  Share

– ANTI-OX серумот е концентриран серум со лесна текстура формулиран за борба против првите знаци на стареење под и околу очите. Овој луксузен серум со високи перформанси е збогатен со витамин Ц, хијалуронска киселина и Argireline® пептид кои заедно ги таргетираат фините линии, брчките и оштетувањето од УВ зраците, оставајќи ја нежната кожа под очите освежена, затегната и подмладена.
– Специјално формулиран серум за лице со одбрани, високо концентрирани состојки интензивно ја негува кожата и ги ублажува знаците на стареење. Маслото од семки од малина и стабилната форма на витамин Ц се познати по нивното исклучително антиоксидативно дејство и ефикасно ја штитат кожата од негативните ефекти на надворешната средина. Екстрактите од грејпфрут и алое вера со хијалуронска киселина помагаат во одржување на влажноста на кожата. Серумот и дава на кожата на лицето младешки сјај, мекост и свежина, додека појавата на пигментацијата, фините линии и длабочината на брчките се намалуваат.

Базирано на 0 оценки

0.00 Просечно
0%
0%
0%
0%
0%
Биди првиот што ќе остави оценка за “Серум за лице 15мл & Серум за околу очи 5МЛ (1+1)”

Оценки

Сеуште нема оценки.

Категории: ,
Затвори Кошничка
Затвори Желби
Неодамна прегледани Затвори
Затвори

Затвори
Навигација
Категории