Серум за мрсна и кожа склона на акни

390 ден

Брендови:  Anti-Spots
Hedera Vita

ЗА МРСНА КОЖА И КОЖА СО АКНИ
Концентрираниот серум се базира на мноштво скапоцени состојки, со чие заедничко дејство се постигнува потребната нега и заштита на кожата, особено на кожа склона кон акни. Серумот содржи екстракт од кора од крајбрежен бор, познат антиоксиданс, кој ја штити кожата од надворешни влијанија.
Цинкот и екстрактот од дабова кора ја намалуваат количината на себум и прекумерната маснотија на кожата. Полисахаридите на квасецот и алантоинот имаат благотворно дејство на кожата, додека витаминот Ф и маслото од чајно дрво помагаат во заштитата од формирање на митесери и флеки. Полисахаридот од семе од тамаринд, познат како растителен еквивалент на хијалуронска киселина, екстрактот од алое и екстрактот од зелена мандарина ја прават кожата кадифена, хидрирана и освежена.

  ПОБРЗАЈТЕ! Попустот завршува за:
+
  ... посетители го прегледуваат производот во моментов

  Share

Базирано на 0 оценки

0.00 Просечно
0%
0%
0%
0%
0%
Биди првиот што ќе остави оценка за “Серум за мрсна и кожа склона на акни”

Оценки

Сеуште нема оценки.

SKU: Недефинирано Категории: ,
Затвори Кошничка
Затвори Желби
Неодамна прегледани Затвори
Затвори

Затвори
Навигација
Категории