Политика за колачиња

Оваа политика за колачиња објаснува што се колачиња и како ги користиме, типовите на колачиња што ги користиме, т.е. информациите што ги собираме користејќи колачиња и како тие информации се користат и како да ги контролираме поставките за колачиња. За повеќе информации за тоа како ги користиме, складираме и ги чуваме вашите лични податоци безбедни, видете ја нашата Политика за приватност.Можете во секое време да ја промените или повлечете вашата согласност од Декларацијата за колачиња на нашата веб-страница.Дознајте повеќе за тоа кои сме ние, како можете да контактирате со нас и како ги обработуваме личните податоци во нашата Политика за приватност. Вашата согласност се однесува на следните домени: icg.mk

Што се колачиња?

Колачињата се мали текстуални датотеки што се користат за складирање на мали делови од информации. Тие се зачувуваат на вашиот уред кога веб-страната е вчитана на вашиот прелистувач. Овие колачиња ни помагаат да ја направиме веб-страната правилно да функционира, да ја направиме побезбедна, да обезбедиме подобро корисничко искуство и да разбереме како работи веб-страната и да анализираме што работи и каде треба да се подобри.

Како користиме колачиња?

Како и повеќето онлајн услуги, нашата веб-страна користи колачиња од прва и трета страна за неколку намени. Колачињата од прва страна се главно неопходни за веб-страната да функционира на вистински начин и тие не собираат ниту еден од вашите лични податоци за идентификација.Колачињата од трета страна што се користат на нашата веб-страната се главно за разбирање како работи веб-страната, како комуницирате со нашата веб-страна, ги одржуваме нашите услуги безбедни, обезбедуваме реклами што се релевантни за вас и сè на сè за да ви обезбедат подобро корисничко искуство и да ви помогнат да ги забрзате вашите идни интеракции со нашата веб-страница.

Какви видови колачиња користиме?

Потребни: некои колачиња се неопходни за да можете да ја искусите целосната функционалност на нашата страница. Тие ни овозможуваат да одржуваме сесии на корисници и да спречиме какви било безбедносни закани. Тие не собираат или складираат никакви лични податоци. На пример, овие колачиња ви дозволуваат да се најавите на вашата сметка и да додавате производи во вашата кошничка и безбедно да се платите за истите.Функционални: ова се колачињата кои помагаат на одредени несуштински функционалности на нашата веб-страна. Овие функционалности вклучуваат вградување содржини како видеа или споделување содржина на веб-страницата на платформите за социјални медиуми.Подесувања: овие колачиња ни помагаат да ги складираме вашите подесувања и поставки за прелистување, како што се јазичните поставки, за да имате подобро и ефикасно искуство при идните посети на веб-страната.

Како можам да ги контролирам поставките за колачиња?

Доколку одлучите да ги промените вашите параметри подоцна преку сесијата за прелистување, можете да кликнете на табулаторот „Приватност и политика за колачиња“ на вашиот екран. Ова повторно ќе го прикаже известувањето за согласност што ќе ви овозможи да ги промените вашите параметри или целосно да ја повлечете согласноста.Покрај ова, различни прелистувачи обезбедуваат различни методи за блокирање и бришење колачиња што ги користат веб-страниците. Можете да ги промените поставките на вашиот прелистувач за да ги блокирате/бришете колачињата. За да дознаете повеќе за тоа како да управувате и бришете колачиња, посетете ги www.wikipedia.org и/или www.allaboutcookies.org.
Затвори Кошничка
Затвори Желби
Неодамна прегледани Затвори
Затвори

Затвори
Навигација
Категории