Производи

 • Филтри
 • Подреди по
  ...
 • - 53%Лимитирано
  Маска за лице за проблематична кожа 79 ден

  Маската за лице на база на глина за мрсна кожа склона кон акни и мозолчиња содржи состојки кои обезбедуваат посебна нега на кожата на лицето, додека глината темелно ја чисти кожата, ги апсорбира нечистотиите и вишокот себум од внатрешноста на порите, ги деблокира и стеснува, давајќи кожата мазна, мат изглед. • интензивно ја прочистува кожата и ги отстранува нечистотиите
  • ја намалува видливоста на порите
  • видливо го намалува мрсниот сјај на кожата
  • ја прави кожата помека, ја подобрува текстурата на кожата и ја намалува појавата на несовршености

  Избери опции
 • - 47%Лимитирано
  Маска за лице за сува и оштетена кожа 79 ден

  Маската за лице на база на глина наменета за чувствителна и сува кожа содржи состојки кои нежно ја чистат кожата на лицето, правејќи ја мека и сатен-мазна. Благодарение на омекнувачките својства на скваланот и благотворното дејство на алантоинот и пантенолот, грубоста на кожата се намалува и омекнува, додека хијалуронската киселина, екстрактот од алое и глицеринот ја штитат кожата од сушење.
  • ја прави кожата свежа и сјајна
  • нежно ја чисти и ја храни кожата
  • го намалува чувството на затегнатост и замор

  Избери опции
 • - 47%Лимитирано
  Маска за лице за нормална и комбинирана кожа 79 ден

  Маската за лице на база на глина ја освежува и ревитализира кожата на лицето, давајќи и сјаен изглед. Содржи состојки кои ја негуваат кожата и ја штитат од сушење. Глината ефикасно ги чисти затворените пори, ги деблокира и стеснува, го апсорбира вишокот на себум, давајќи ѝ на кожата мазен, мат изглед.
  • ја храни и освежува
  • длабински ја чисти и ја враќа природната рамнотежа на кожата
  • ја прави кожата помека и ја подобрува нејзината текстура

  Избери опции
 • - 47%Лимитирано
  Маска за лице anti-age со хијалурон 79 ден

  Маската за лице на база на глина, збогатена со хијалуронска киселина и екстракт од алое, кои придонесуваат за хидратација на кожата, ќе ја направи кожата на лицето еластична, обезбедувајќи ѝ младешки изглед. Маската има кремаста текстура, лесно се нанесува, ги чисти порите, ги отстранува нечистотиите и вишокот на себум, правејќи ја кожата прочистена и мат, без да се исуши.

  • Ги прави брчките помалку забележливи
  • Го подобрува изгледот на контурите на кожата
  • Ја прави кожата мека на допир
  Избери опции
 • - 34%Лимитирано
  Сапун за лице за мрсна и кожа склона на акни 99 ден

  Сапунот ПРОТИВ АКНИ е исклучително ефикасно средство за одржување на хигиената и чистење на исклучително мрсна кожа склона кон акни. Збогатен е со ароматични масла од лаванда, жалфија и чајно дрво кои помагаат во длабинско чистење на затворените пори, отстранување на вишокот на себум и намалување на појавата на митесери. Основата на растителни масла во која доминираат шеа путер, кокос, бадем и рицинус, збогатена со козјо млеко, ја прави кожата да изгледа хидрирана, мека, мазна и природно сјајна.

  Избери опции
 • - 34%Лимитирано
  Крема за раце со пумпа 99 ден

  Кремот за раце со маслиново масло и витамин Е и’ обезбедува на кожата интензивна нега и заштита од сушење. Збогатен со шеа путер, пантенол и кератин, ќе ја направи кожата мека и мазна на допир. Мирисната нота на лаванда ја остава кожата пријатно и дискретно миризлива и свежа во текот на целиот ден.

  Избери опции
 • - 25%Лимитирано
  Еднорог гел за капење 149 ден

  – Благ комплекс без сапун и алкалии, нежно ја чисти кожата без да ја суши
  – Збогатена со масло од памук и протеини од млеко кои ја смируваат и заштитуваат чувствителната кожа од иритација

  Избери опции
 • - 25%Лимитирано
  Крема за раце со пумпа 1+1 149 ден

  Кремот за раце со маслиново масло и витамин Е и’ обезбедува на кожата интензивна нега и заштита од сушење. Збогатен со шеа путер, пантенол и кератин, ќе ја направи кожата мека и мазна на допир. Мирисната нота на лаванда ја остава кожата пријатно и дискретно миризлива и свежа во текот на целиот ден.

  Add to cart
 • - 35%Лимитирано
  Тоник за проблематична кожа склона на акни 189 ден

  ЗА МРСНА КОЖА И КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ ANTI-SPOTS тоник за чистење на лице е наменет за чистење на кожата која е претерано мрсна и склона кон акни. Тонерот содржи избрани состојки кои помагаат во заштитата од несовршености: екстрактот од крајбрежна кора од бор ја штити кожата од слободните радикали, екстрактот од цинк и дабова кора придонесуваат за намалување на прекумерната маснотија на кожата, додека есенцијалното масло од чајно дрво го намалува создавањето на митесери и флеки. Алантоинот делува благотворно на кожата, а благодарение на омекнувачките својства на маслото од памучно семе и екстрактот од алое, кожата е заштитена од сушење. ЕФЕКТ: Го отстранува вишокот на себум и темелно ја чисти мрсната кожа, порите се чистат и се помали, ја штити кожата од надворешни влијанија, ја освежува кожата.

  Избери опции
 • - 35%Лимитирано
  Тоник за чистење на сите типови кожа 189 ден

  Тоникот Hedera Vita нежно ја чисти кожата, исфрлајќи ги нечистотиите и вишокот на себум од порите. Поради својот специфичен состав, збогатен со масло од јојоба и сончоглед и екстракт од алое, кои ја штитат кожата од сушење, како и екстракт од цвет од камилица, делуваат смирувачки на кожата.
  Овој благ тоник е наменет за сите типови кожа, особено за кожа склона на акни.
  ЕФЕКТ:
  • Нежно ја чисти и храни кожата
  • Порите се чистат и се помали
  • Ја освежува кожата
  • Се нанесува пред нанесување креми

  Избери опции
 • - 31%Лимитирано
  Маска за коса со активен јаглен и хијалурон 199 ден

  Благодарение на исклучително корисни состојки: активен јаглен и хијалуронска киселина, континуираната употреба на маската ќе и’ ја обезбеди на косата потребната нега и закрепнување од сите штетни ефекти, па така косата ќе изгледа со поголем волумен, посјајно и поеластично. Активниот јаглен, познат како најстариот детоксификатор и чистење на тешки метали, помага да се извлечат нечистотиите кои се наоѓаат на скалпот. Хијалуронот обезбедува заштита од сушење, ја зајакнува косата и ја крева од коренот.

  Избери опции
 • - 50%Лимитирано
  Серум зa околу очи со витамин Ц 199 ден

  ANTI-OX серумот е концентриран серум со лесна текстура формулиран за борба против првите знаци на стареење под и околу очите. Овој луксузен серум со високи перформанси е збогатен со витамин Ц, хијалуронска киселина и Argireline® пептид кои заедно ги таргетираат фините линии, брчките и оштетувањето од УВ зраците, оставајќи ја нежната кожа под очите освежена, затегната и подмладена.

  Избери опции
 • - 26%Лимитирано
  Пена за чистење на лице 199 ден

  Пената против акни е наменета за чистење лице со ефект на ладење и ефикасно го отстранува вишокот на себум и нечистотии, па кожата изгледа свежо, чисто, мат, без мрсен сјај. Благодарение на омекнувачките својства на маслото од бабасу и благотворното дејство на бисабололот, кожата е заштитена од сушење. Комбинацијата од екстракт од крајбрежна кора од бор кој ја штити кожата од слободни радикали, цинк кој придонесува за намалување на прекумерната маснотија на кожата и млечна киселина која нежно ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата ја прават пената ефикасна во спречување на појавата на несовршености. *Потврдено од корисниците

  Избери опции
 • - 38%Лимитирано
  Шампон за мрсна коса 249 ден

  Благ шампон за мрсна коса нежно и ефикасно ја чисти косата и скалпот од нечистотии и вишок на себум. Содржи природни состојки – екстракт од зелен чај и есенцијални масла од смрека, жалфија и чајно дрво, кои имаат антиоксидативно и освежувачко дејство на косата и скалпот. Збогатен со специјален комплекс кој содржи хијалуронска киселина за коса, благодарение на кој косата станува бујна, мазна и сјајна, а скалпот е негуван и заштитен од комбинираните ефекти. Шампонот може да се користи за секојдневно миење на косата.

  Избери опции
 • - 50%Лимитирано
Затвори Кошничка
Затвори Желби
Неодамна прегледани Затвори
Затвори

Затвори
Навигација
Категории