Производи

 • Филтри
 • Подреди по
  ...
 • - 53%Лимитирано
  Маска за лице за проблематична кожа 79 ден

  Маската за лице на база на глина за мрсна кожа склона кон акни и мозолчиња содржи состојки кои обезбедуваат посебна нега на кожата на лицето, додека глината темелно ја чисти кожата, ги апсорбира нечистотиите и вишокот себум од внатрешноста на порите, ги деблокира и стеснува, давајќи кожата мазна, мат изглед. • интензивно ја прочистува кожата и ги отстранува нечистотиите
  • ја намалува видливоста на порите
  • видливо го намалува мрсниот сјај на кожата
  • ја прави кожата помека, ја подобрува текстурата на кожата и ја намалува појавата на несовршености

  Избери опции
 • - 47%Лимитирано
  Маска за лице за сува и оштетена кожа 79 ден

  Маската за лице на база на глина наменета за чувствителна и сува кожа содржи состојки кои нежно ја чистат кожата на лицето, правејќи ја мека и сатен-мазна. Благодарение на омекнувачките својства на скваланот и благотворното дејство на алантоинот и пантенолот, грубоста на кожата се намалува и омекнува, додека хијалуронската киселина, екстрактот од алое и глицеринот ја штитат кожата од сушење.
  • ја прави кожата свежа и сјајна
  • нежно ја чисти и ја храни кожата
  • го намалува чувството на затегнатост и замор

  Избери опции
 • - 47%Лимитирано
  Маска за лице за нормална и комбинирана кожа 79 ден

  Маската за лице на база на глина ја освежува и ревитализира кожата на лицето, давајќи и сјаен изглед. Содржи состојки кои ја негуваат кожата и ја штитат од сушење. Глината ефикасно ги чисти затворените пори, ги деблокира и стеснува, го апсорбира вишокот на себум, давајќи ѝ на кожата мазен, мат изглед.
  • ја храни и освежува
  • длабински ја чисти и ја враќа природната рамнотежа на кожата
  • ја прави кожата помека и ја подобрува нејзината текстура

  Избери опции
 • - 47%Лимитирано
  Маска за лице anti-age со хијалурон 79 ден

  Маската за лице на база на глина, збогатена со хијалуронска киселина и екстракт од алое, кои придонесуваат за хидратација на кожата, ќе ја направи кожата на лицето еластична, обезбедувајќи ѝ младешки изглед. Маската има кремаста текстура, лесно се нанесува, ги чисти порите, ги отстранува нечистотиите и вишокот на себум, правејќи ја кожата прочистена и мат, без да се исуши.

  • Ги прави брчките помалку забележливи
  • Го подобрува изгледот на контурите на кожата
  • Ја прави кожата мека на допир
  Избери опции
 • Хипертоник оригано капки за нос 89 ден

  Хипертонични капки за нос од оригано се идеални за локално, темелно чистење на носната шуплина при течење на нос, синузити, разни инфекции, сувост предизвикана од клима или топлотни уреди, за лица кои имаат проблем со ‘рчење и разни алергии.

  Пакување: 10 мл

  Избери опции
 • Бејби оригано капки за нос 98 ден

  Бејби оригано назал капките се идеални за локално, темелно чистење на носната шуплина при течење на нос, синузити и разни инфекции, сувост, алергии.

  Избери опции
 • - 34%Лимитирано
  Сапун за лице за мрсна и кожа склона на акни 99 ден

  Сапунот ПРОТИВ АКНИ е исклучително ефикасно средство за одржување на хигиената и чистење на исклучително мрсна кожа склона кон акни. Збогатен е со ароматични масла од лаванда, жалфија и чајно дрво кои помагаат во длабинско чистење на затворените пори, отстранување на вишокот на себум и намалување на појавата на митесери. Основата на растителни масла во која доминираат шеа путер, кокос, бадем и рицинус, збогатена со козјо млеко, ја прави кожата да изгледа хидрирана, мека, мазна и природно сјајна.

  Избери опции
 • - 34%Лимитирано
  Крема за раце со пумпа 99 ден

  Кремот за раце со маслиново масло и витамин Е и’ обезбедува на кожата интензивна нега и заштита од сушење. Збогатен со шеа путер, пантенол и кератин, ќе ја направи кожата мека и мазна на допир. Мирисната нота на лаванда ја остава кожата пријатно и дискретно миризлива и свежа во текот на целиот ден.

  Избери опции
 • Еднорог тврд сапун за раце и тело 119 ден

  Тврд сапун за раце и тело еднорог, без парабени
  Збогатен со ладно цедени билни масла, пантенол и витамин Е

  Избери опции
 • - 25%Лимитирано
  Еднорог гел за капење 149 ден

  – Благ комплекс без сапун и алкалии, нежно ја чисти кожата без да ја суши
  – Збогатена со масло од памук и протеини од млеко кои ја смируваат и заштитуваат чувствителната кожа од иритација

  Избери опции
 • - 25%Лимитирано
  Крема за раце со пумпа 1+1 149 ден

  Кремот за раце со маслиново масло и витамин Е и’ обезбедува на кожата интензивна нега и заштита од сушење. Збогатен со шеа путер, пантенол и кератин, ќе ја направи кожата мека и мазна на допир. Мирисната нота на лаванда ја остава кожата пријатно и дискретно миризлива и свежа во текот на целиот ден.

  Add to cart
 • - 35%Лимитирано
  Тоник за проблематична кожа склона на акни 189 ден

  ЗА МРСНА КОЖА И КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ ANTI-SPOTS тоник за чистење на лице е наменет за чистење на кожата која е претерано мрсна и склона кон акни. Тонерот содржи избрани состојки кои помагаат во заштитата од несовршености: екстрактот од крајбрежна кора од бор ја штити кожата од слободните радикали, екстрактот од цинк и дабова кора придонесуваат за намалување на прекумерната маснотија на кожата, додека есенцијалното масло од чајно дрво го намалува создавањето на митесери и флеки. Алантоинот делува благотворно на кожата, а благодарение на омекнувачките својства на маслото од памучно семе и екстрактот од алое, кожата е заштитена од сушење. ЕФЕКТ: Го отстранува вишокот на себум и темелно ја чисти мрсната кожа, порите се чистат и се помали, ја штити кожата од надворешни влијанија, ја освежува кожата.

  Избери опции
 • - 35%Лимитирано
  Тоник за чистење на сите типови кожа 189 ден

  Тоникот Hedera Vita нежно ја чисти кожата, исфрлајќи ги нечистотиите и вишокот на себум од порите. Поради својот специфичен состав, збогатен со масло од јојоба и сончоглед и екстракт од алое, кои ја штитат кожата од сушење, како и екстракт од цвет од камилица, делуваат смирувачки на кожата.
  Овој благ тоник е наменет за сите типови кожа, особено за кожа склона на акни.
  ЕФЕКТ:
  • Нежно ја чисти и храни кожата
  • Порите се чистат и се помали
  • Ја освежува кожата
  • Се нанесува пред нанесување креми

  Избери опции
 • Органски чај од диво оригано 199 ден

  Probotalife-100% органски чај од диво оригано

  100% природен и органски сертифициран чај и е добиен со мелење на надземните делови од ендемската билка Origanum minutiflorum која расте на над 2000 м надморска височина и се одликува со својата специфична, пријатна планинска арома.

  Ефект на производот:
  Чајна напивка која влијае благопријатно на целиот организам и може да се консумира и по неколку пати на ден.

  Избери опции
Затвори Кошничка
Затвори Желби
Неодамна прегледани Затвори
Затвори

Затвори
Навигација
Категории