• Филтри
 • Подреди по
  ...
 • На акцијаЛимитирано
  Маска за лице за проблематична кожа 79 ден

  Маската за лице на база на глина за мрсна кожа склона кон акни и мозолчиња содржи состојки кои обезбедуваат посебна нега на кожата на лицето, додека глината темелно ја чисти кожата, ги апсорбира нечистотиите и вишокот себум од внатрешноста на порите, ги деблокира и стеснува, давајќи кожата мазна, мат изглед. • интензивно ја прочистува кожата и ги отстранува нечистотиите
  • ја намалува видливоста на порите
  • видливо го намалува мрсниот сјај на кожата
  • ја прави кожата помека, ја подобрува текстурата на кожата и ја намалува појавата на несовршености

  Избери опции
 • На акцијаЛимитирано
  Маска за лице за сува и оштетена кожа 79 ден

  Маската за лице на база на глина наменета за чувствителна и сува кожа содржи состојки кои нежно ја чистат кожата на лицето, правејќи ја мека и сатен-мазна. Благодарение на омекнувачките својства на скваланот и благотворното дејство на алантоинот и пантенолот, грубоста на кожата се намалува и омекнува, додека хијалуронската киселина, екстрактот од алое и глицеринот ја штитат кожата од сушење.
  • ја прави кожата свежа и сјајна
  • нежно ја чисти и ја храни кожата
  • го намалува чувството на затегнатост и замор

  Избери опции
 • На акцијаЛимитирано
  Маска за лице за нормална и комбинирана кожа 79 ден

  Маската за лице на база на глина ја освежува и ревитализира кожата на лицето, давајќи и сјаен изглед. Содржи состојки кои ја негуваат кожата и ја штитат од сушење. Глината ефикасно ги чисти затворените пори, ги деблокира и стеснува, го апсорбира вишокот на себум, давајќи ѝ на кожата мазен, мат изглед.
  • ја храни и освежува
  • длабински ја чисти и ја враќа природната рамнотежа на кожата
  • ја прави кожата помека и ја подобрува нејзината текстура

  Избери опции
 • На акцијаЛимитирано
  Маска за лице anti-age со хијалурон 79 ден

  Маската за лице на база на глина, збогатена со хијалуронска киселина и екстракт од алое, кои придонесуваат за хидратација на кожата, ќе ја направи кожата на лицето еластична, обезбедувајќи ѝ младешки изглед. Маската има кремаста текстура, лесно се нанесува, ги чисти порите, ги отстранува нечистотиите и вишокот на себум, правејќи ја кожата прочистена и мат, без да се исуши.

  • Ги прави брчките помалку забележливи
  • Го подобрува изгледот на контурите на кожата
  • Ја прави кожата мека на допир
  Избери опции
Затвори Кошничка
Затвори Желби
Неодамна прегледани Затвори
Затвори

Затвори
Навигација
Категории