Детска заштитна маска за повеќекратна употреба KF94

350 ден

KF94 детските маски се дизајнирани со цел поголема заштита на носната и усната регија однсно респираторниот систем, кој совршен дизајн од една страна дава конфор, а од друга страна поголема заштита, со што децата прифаќаат да ги носат подолго време за разлика од останатите маски бидејќи се поудобни и помодерни од останатите модели.

Воедно Детските заштитни маски KF94 се за повеќекратна употреба и се изработени од дупол мелблон со што е зголемена заштитната моќ на оваа детска маска за што поседуват CE Европска сертификација по (EU)2016/425 EN149:2001+A1:2009 Respiratory protective devices.

  ПОБРЗАЈТЕ! Попустот завршува за:
  ... луѓе го гледаат ова во моментов

Базирано на 0 оценки

0.00 Просечно
0%
0%
0%
0%
0%
Биди првиот што ќе остави оценка за “Детска заштитна маска за повеќекратна употреба KF94”

Оценки

Сеуште нема оценки.

SKU: Недефинирано Категорија: 
Кошничка
Желби
Неодамна прегледано
Категории