NeilMed® аспиратор за нос за бебиња и деца

650 ден

Бренд: 
NeilMed
  ... луѓе го гледаат ова во моментов

Со аспираторот NeilMed® му помагате на Вашетодете полесно да дише, полесно да се храни и поубаво да спие

Како се користи NeilMed® аспираторот?

  1. Ставете го бебето во седечка или полуседечка положба.
  2. Силиконскиот врв поставете го на ноздрата на бебето и повлечете го воздухот преку горниот (портокалов) отвор на цевчето, кој всушност функционира како вентил во еден правец-не дозволува да дувате во носот на бебето. Постапката можете да ја повторувате според потребите и во двете ноздри.
  3. Доколку секретот е густ, пред да ја почнете постапката на аспирирање на секретот препорачливо е да ставите Probotalife® неколку капки или спреј за нос со диво оригано во двете ноздри.
  4. Чистење

Постапката на чистење е едноставна и се повторува после секоја употреба: промијте го аспираторот со средство за миење садови или течен сапун, исплакнете го добро со млаз топла вода и оставете го да се исуши. За дезинфекција може да се користат следниве методи:

-Вриење- се ставаат сите компоненти (освен филтерот) во вода што врие во времетраење  од  5 минути. Откако водата ќе се излади, се вадат сите компоненти и се сушат (може да се избришат со крпа која не пушта влакненца).

-Дезинфекција во микробранова печка-Исчистените делови со сапун или средство за садови, доста исушени, се ставаат во микробранова печка во времетраење од 45 секунди.

-Хемиска дезинфекција-доколку практикувате  хемиски таблети или раствори за дезинфекција на бебешки шишиња, може да се користат истите и за дезинфекција на назалниот аспиратор.

  1. По потреба заменете го хигиенскиот филтер доколку е онечистен и секако по завршувањето на определена акутна инфекција. Не се обидувајте да го стерилизирате или повторно употребувате филтерот доколку е онечистен со мукус од носот.

Додаток ГРАТИС 48 NeilMed® оригинални филтри.

Предупредување

  • Овој производ не е играчка. Чувајте го на место недостапно за деца

Аспираторот NeilMed® е Број 1 аспиратор за нос во Америка.

Произведува

NeilMed Pharmaceuticals Inc. 601 Aviation Blvd. Santa Rosa, CA 95403

Базирано на 0 оценки

0.00 Просечно
0%
0%
0%
0%
0%
Биди првиот што ќе остави оценка за “NeilMed® аспиратор за нос за бебиња и деца”

Оценки

Сеуште нема оценки.

SKU: 230 Категорија: 
Кошничка
Желби
Неодамна прегледано
Категории